HTML

Van jó életpálya

2012.07.17. 10:15 Bói József

A blogom azzal reménnyel indítom,hogy folyamatsegítői hivatásomat,hozzáállásomat és a gondolkodásmódomat sikerül bemutatni,érzékeltetni.

Az alábbi írás a gondolkodásmódomat, hozzáállásomat tükrözi. Most inkább filozófiai, mentális megközelítésben. A gyakorlati megközelítés a későbbi bejegyzéseimben lesznek olvashatóak.

pic_617.jpg

 

A VAN JÓ életpálya és tanfolyam

 

Alapgondolatok:

A világban minden létezik, amire vágyunk és vágyhatunk. Mindannyinkban él az a belső tudás, ami lehetőséget biztosít azok megszerzésére, birtokolására. A világ teremtényeivel egységben élve a teljességgel együtt átéljük a miénk a világ érzését is.                                                     

A gondolatok ismerősnek, sajátjainknak tűnhetnek. Ez teljesen természetes hiszen, a téma iránt érdeklődőként az emberiséget évezredek óta foglalkoztatja a vágyak beteljesítésének, a célok elérésének módja. A megközelítés és szemléletmód különbözősége a sokszínűséget fokozza, de a gondolatok mindig is a javak megszerzése körül forogtak.

Felfogásunk, meggyőződésünk szerint a körülöttünk lévő anyagi és szellemi. mentális javakat képesek vagyunk megszerezni, birtokolni, azokat érzékelni, észrevenni, merni elvenni, elhinni azt hogy ez jár nekem az élettől. Vágyaink azonban a beteljesülés során akadályokba ütköznek.

 

Teendőink a siker érdekében:

A gátak, gátlások többnyire magunkban keresendők. Belső (örökölt, szerzett) tudásunk képessé tesz bennünket a bátorságunk megerősítésére, saját életutunk felismerésére és azon való maradásra is.

A fejlődés közben létrejövő egység a világra való kíváncsi, őszinte odafordulást és a világ felém való odafordulásának elfogadását jelenti.

Gondolkodásmódunk, látásmódunk határozza meg tanításunk célját, eszköztárát és módszereit.

 

A tanítás célja:

 Megtanítani, kényszerítés mentesen beteljesíteni éltünk értelmét, elérni, megélni vágyainkat, vagyis a sikert.

Hozzáállásunk alapján a tanítás és a tanulás a környezetünkkel történő párbeszéd gyakorlására, a belső tudásunk mozgósítására a 7 alapelv mindennapokban történő alkalmazására irányul. A folyamat során kialakuló helyzetek, közvetített, vagy keletkezett új információk a meglévőkhöz kapcsolódnak, illetve azokat formálják.

A kényszerítés mentes beteljesülés az akarás és az engedés erőlködés mentes gyakorlása során következik be. A világ és benne saját dolgainkra való akaratunknak megfelelő hatásunkkal, befolyásolási lehetőségeinkkel, tanításunk külön fejezete foglalkozik.

 

Ígéret:

Ha elszántan használod a tanulás során elsajátított technikákat, eljárásokat:

  • Hosszabbak lesznek az életpályád olyan szakaszai, amiket jónak élsz meg.
  • Bizonytalanságaid elfogadásával, vállalásával megtalálod, megteremted biztonságodat.
  • Képes leszel belső énedre, tájékozódó képességedre támaszkodni utakra találni és azokat építeni, életpályádon haladva jövődet formálni a legmélyebb és különösen fontos szándékaid szerint.

 

Konkrét ígéretek a mindennapokra:

  • Az életenergia, így a pénz is az általad elképzelt elvárt mennyiségben állnak rendelkezésedre.
  • Az ügyeid intézése során képessé válsz annak felismerésére, mikor kell hagyni azokat maguktól intéződni és mikor szükséges beavatkozni.
  • Felismered, kivárod azt a helyzetet, időpontot, amikor döntened kell, illetve egy ügyet le kell zárnod, ezáltal egy sikercélt a számodra megfelelő időpontban éred el és hagyod, hogy az elérjen téged.
  • Gyakorlatiság kialakítása a személyes kapcsolatok működtetésében a megfelelő emberre való támaszkodás és tájékozódás során. A lehetőségek és veszélyek felismerése, kezelése.

 

 

 

 

                                              

 

 

 

 

 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://boijozsi.blog.hu/api/trackback/id/tr494661633

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása